PROJELER
2015 YILI FAALİYETLERİMİZ VE HAYATA GEÇMİŞ PROJELERİMİZ

1)      BAKIMEVİMİZE HAYVANLARIMIZIN KURU MAMA SARFİYATINI AZALTMAK VE HAYVANLARIN TEMEL GIDA BESİNLERİNİ DE ALABİLMELERİ İÇİN 1 ADET FİAT DOBLO MARKA ARAÇ BAĞIŞLANDI VE REVİZE EDİLEREK AKTİF OLARAK KULLANILMAYA BAŞLANDI.

 

2)      BAKIMEVİMİZ İÇİNDE EKSİK KALAN SU TESİSATI TAMAMLANARAK, KAFES TEMİZLİĞİNDEN ZAMAN KAZANILMASI VE YÜKSEK BASINÇ SAYESİNDE DAHA İYİ TEMİZLİK YAPILMASI SAĞLANDI.

 

3)      KURU MAMA DEPOSUNDA HARİCİ OLARAK,GELEN KURU MAMALARIN DEPOYA ALINMASININ KOLAYLAŞTIRILMASI İÇİN BÜYÜK KAPAK YAPTIRILDI. BU İŞLEM SONUCUNDA TIR İLE GELEN KURU MAMALAR DEPOYA EN YAKIN YERDE DURARAK KURU MAMALARIN DEPOYA TAŞINMASI KOLAYLAŞTIRILMIŞ OLDU.

 

4)      BAKIMEVİMİZ İÇİNE SABİT TELEFON VE İNTERNET HATTI ÇEKİLEREK VATANDAŞLARDAN GELEN ŞİKAYETLERİ BİZZAT DİNLEYEREK VE GÖREREK DAHA FAZLA YARDIMCI OLMAMIZA OLANAK SAĞLANDI.

 

5)      BAKIMEVİMİZ DIŞ TARAFINA VE DOĞAL YAŞAM ALANI SAYILAN KAFESE SUNDURMALAR YAPILARAK,KÖPEKLERİN YAĞMUR VE GÜNEŞ ALTINDA ZARAR GÖRMELERİ AZALTILMIŞ OLDU.

 

6)      2’Sİ TEKNİSYEN OLMAK ÜZERE 4 KİŞİ BAKIMEVİMİZİN ÇALIŞMA YÜKÜNÜ AZALTMAK İÇİN EKİBİMİZE DAHİL OLDU.

 

7)      BARINAĞIMIZDA BULUNAN KAPALI ALAN TAVANLARI YAPILARAK ISI YALITIMI SORUNU ASGARİYE YE İNDİRİLMİŞ OLDU.

 

8)      BAKIMEVİMİZ  KAPALI ALAN ÖNÜNE SANDVİÇ PANEL İLE YAPILAN SUNDURMA İLE GELEN MİSAFİRLERİMİZ VE KAPI ÖNÜNDE OLAN HAYVANLAR İÇİN HEM GÖLGELİK ALAN HEMDE YAĞMURDAN KORUNMAMALARI SAĞLANDI.

 

9)      YAZ İÇİN BASTIRILAN AFİŞLER VE EL BROŞÜRLERİ BANDIRMA’NIN ÇEŞİTLİ YERLERİNE ASILARAK VATANDAŞLARIN HAYVANLAR İÇİN DAHA DUYARLI OLMALARI VE BİLİNÇLENMELERİ SAĞLANDI.

 

10)  HAYVANSEVERLERİN İŞLEVSELLİĞİ ARTTIRILDI BUNUN SONUCUNDA BAKIMEVİMİZE ÇEŞİTLİ İLAÇLARIN, KÖPEK KULÜBELERİNİN, MAMA TAKVİYELERİNİN GELMESİNE VESİLE OLUNDU.

11)      BAKIMEVİMİZ BÜNYESİNE HP MARKA 1 ADET DİZ ÜSTÜ BİLGİSAYAR KATILARAK VETERİNER HEKİM TARAFINDAN ÇOK AMAÇLI HAYVANLARIN KONTROLLERİ SAĞLIK TAKİBİ VE ÖZEL AMELİYATLARIN KAYITLARINDA KULLANILMAKTADIR..

 

12)  PERSONELİN MOLALARINDA VE GELEN MİSAFİRLERE İKRAMDA BULUNMAK İÇİN 1 ADET ÇAY MAKİNASI ALINMIŞTIR.

 

13)  BAKIMEVİMİZDE BULUNAN BASINÇLI SU MAKİNASI FALİYETE GEÇİRİLDİ VE HEM ARAÇLARIN GENEL TEMİZLİĞİ HEMDE KAFES VE MAMA KAPLARININ DAHA İYİ TEMİZLENMESİ İÇİN KULLANILMAKTADIR.

 

14)  SÜREKLİ ELEKTRİK KESİLMELERİ SEBEBİYLE KESİNTİYE UĞRAYAN OPERASYONLAR VE ÇALIŞMALAR, SOĞUK ZİNCİRDE TUTULAN AŞILARIN BOZULMA RİSKİ SEBEPLERİYLE OTOMATİK OLARAK DEVREYE GİREN AKSAMALARI TAMAMİYLE ÖNLEYEN JENERATÖR SİSTEMİ KURULDU.

 

15)  JENERATÖR’ÜN DIŞ ETKENLERDEN KORUNMASI İÇİN ETRAFI KAPATILDI VE JENARATÖRÜN DAHA SAĞLIKLI ÇALIŞMASI SAĞLANDI.

 

16)  SU DEPOLARININ ÜZERİ SUNRUMA İLE GÜNEŞ VE DOĞAL HAVA KOŞULLARINDAN ETKİLENMEMESİ VE ÇEVRESİ KÖPEKLERİN GİRİP ZARAR VERMEMESİ İÇİN KAPATILDI.

 

17)  ŞİKAYET VE UYARI FORMLARININ TAMAMI DÜZENLİ DURMASI, RESMİ PROSEDÜRE UYGUN OLMASI VE ARŞİVLENMESİ AMACIYLA KARBONLU-KOPYALI OLACAK ŞEKİLDE YENİLENDİ.

 

18)  BAKIMEVİ ETRAFINDA BULUNAN DUVARLAR VE BARINAK BİNA İÇİ VE DIŞI BOYANARAK TEMİZ VE SAĞLIKLI GÖRÜNTÜ OLUŞTURULDU.

 

19)  ARKA BÖLÜMDE BULUNAN KAFES TELLERİNİN ZAYIF OLMASI NEDENİYLE DAHA SAĞLAM BİR MALZEME İLE TAKVİYE YAPILDI.

 

20)  1 ADET MOBESE VE 7 ADET SABİT KAMERA OLMAK ÜZERE BAKIMEVİMİZİN ÇEŞİTLİ YERLERİNE GÜVENLİK KAMERALARI YERLEŞTİRİLDİ.

 

21)  İÇ KAFESLERİN DIŞARI BAKAN PENCERELERİNDEKİ BIRANDALAR YENİLERİYLE DEĞİŞTİRİLDİ,BÖYLECE DAHA GÜZEL GÖRÜNTÜ ORTAYA ÇIKTI.

 

22)  DOĞAL YAŞAM ALANINDA ZEMİNİN SÜRÜLÜP İLAÇLANMASIYLA  PARAZİT İLE OLUŞABİLECEK HASTALIKLARIN ÖNÜNE GEÇİLMİŞ OLDU.

 

23)  DOĞAL YAŞAM ALANININ ARKA BÖLÜMÜNDEKİ YAĞMUR YAĞDIĞINDA SU DOLAN ÇUKURLAR GREYDER İLE KAPATILARAK KÖPEKLERİN BU NEDENLE ZARAR GÖRMESİNİN ÖNÜNE GEÇİLDİ.AYRICA GREYDER İLE ARKA BÖLÜM DÜZENLENDİ.

 

24)  EĞİTİM DALINDA TİCARET BORSASI İLKÖĞRETİM OKULUNDA ÖĞRENCİLER BİLGİLENDİRİLEREK HAYVANLARA YAKLAŞIMLARI KONUSUNDA OLUMLU ADIMLAR ATILMIŞ OLDU.

 

25)  BAKIMEVİMİZDE KISIRLAŞTIRMA HARİCİNDE KIRIK, TÜMÖR, GÖZ, LAPAROTOMİK ENTEREKTOMİ  VS.  BÜYÜK OPERASYONLAR BÜYÜK BİR ÖZVERİYLE VE BAŞARIYLA YAPILDI.

 

26)  BAKIMEVİMİZE ÖZEL BİR VETERİNER KLİNİĞİ DESTEĞİ İLE DIŞARIDAN ULTRASON CİHAZI GETİRTTİRİLEREK TEDAVİ ÖNCESİ MUAYNELER VE TEŞHİS AMAÇLI UYGULAMALAR YAPILDI.

 

27)  KUŞCENNETİ MİLLİ PARKI İLE ORTAK ÇALIŞMA SONUCU YABANİ KUŞ VE HAYVANLARIN TEDAVİLERİ EKİBİMİZCE ÖZVERİYLE YAPILMAYA DEVAM EDİLİYOR.

 

28)  MİKROÇİP UYGULAMASINA GEÇİLEREK,KÖPEKLERİN KAYIT İŞLEMLERİNİN BAKANLIK TARAFINCA KURULAN YABİS SİSTEMİNE KAYITLARI SAĞLANARAK ULUSAL HALE GETİRİLDİ.

 

29)  KADIKÖY BELEDİYESİ VE NİLÜFER BELEDİYESİ GEÇİCİ HAYVAN BAKIMEVLERİ ZİYARET EDİLEREK İNCELEMELERDE BULUNULDU.

 

30)  DAHA BİLİMSEL VE TEKNİK ÇALIŞMALAR AMACIYLA GEREKLİ KİTEP VE DÖKÜMANLAR TEMİN EDİLDİ; EĞİTİM, KONGRE VE SEMİNERLERE KATILIM SAĞLANDI.

 

31) ATIK YİYECEKLERİN TOPLANMASI İÇİN  BAZI FABRİKA, İŞ YERLERİ, YURTLAR VE CEZA EVİ İLE ANLAŞILARAK İHTİYAÇLAR KARŞILANDI VE KURU MAMA GİDERLERİ ASGARİYEYE İNDİRİLMİŞ OLDU.

 

32) ATIK YİYECEKLERİN HAYVANLARA VERİLEBİLMESİ İÇİN ÖZEL KAPLAR YAPILDI.

33) ATIK YİCEKLERİN TOPLANABİLMESİ İÇİN KONTEYNERLAR ALINDI VE ATIK YİYECEK ALINACAK YERLERE DAĞITILDI.

 

34) VERDİĞİMİZ HAYVAN SEVGİSİ SEMİNERLERİMİZE OCAK AYINDA DA HİCRİ ERCİLİ BANDIRMA ÇOCUK EVİNDE DEVAM EDİLDİ.

 

 

 
Özgeçmişi
Başkanın Mesajı
Vizyon & Misyon
 
dursun.mirza@bandirma-bld.gov.tr
DUYURULAR
İmar Plan Değişiklikleri
Tüm İmar Plan Değişiklikleri
BANDIRMA GÜNDEM GAZETESİ
BANDIRMA UYDU HARİTASI
KUŞ CENNETİ
HAVA DURUMU
BANDIRMA
ANKET


designed by