GÜNEŞ ENERJİSİ PROJESİ
GÜNEŞ ENERJİSİ PROJESİ
 

 

Güneş enerjisinden elektrik üretilmesi, ülkemizde son dönemlerde yaygın bir şekilde uygulanan projelerin başında geliyor.

 

Bandırma'da böyle bir proje yapılması için çalışmaları başlatan Belediye Başkanı Dursun Mirza, UEDAŞ Bursa Bölge müdürlüğüne yaptıkları başvuruya olumlu yanıt geldiğini belirtti. Başkan Mirza, Bir taraftan gelirlerimizi arttırmak için çalışırken, diğer taraftan da masraflarımızı azaltmak için projeler üretiyoruz. Güneş Enerji Santrali de bu doğrultuda hayata geçireceğimiz bir projedir. Bununla ilgili UEDAŞ Bursa Bölge Müdürlüğüne bir başvurumuz oldu. Oradan olumlu yanıt aldık. TEDAŞ Genel Müdürlüğü'nden gelecek olumlu karar sonrasında Erikli Mahallesi’nde 330 parsele 1 MW’lık Güneş Enerjisi Santrali kuracağız.

 

Kendi Enerjimizi Üreteceğiz. Kendi elektriğimizi kendimiz üreten ve tasarrufunu sağlayan bu projeyi önemsiyoruz.  Yenilenebilir enerji ile yılda 660 bin liralık enerji bedeli ödeyen Belediyemiz, sistemin uygulamaya geçmesinin ardından yılda 550 bin lira tutarında enerji tasarrufu sağlayacaktır. Güneş enerji santrali 4 bin 400 adet panelden oluşacak. Çevreye duyarlı bir yatırımla da bu yönde örnek teşkil eden bir Belediye olacağız.

 

 

 
Özgeçmişi
Başkanın Mesajı
Vizyon & Misyon
 
dursun.mirza@bandirma-bld.gov.tr
DUYURULAR
İmar Plan Değişiklikleri
Tüm İmar Plan Değişiklikleri
BANDIRMA GÜNDEM GAZETESİ
BANDIRMA UYDU HARİTASI
KUŞ CENNETİ
HAVA DURUMU
BANDIRMA
ANKET


designed by