Haberler
DESTEĞİMİZ DEVAM EDİYOR
11 Temmuz 2017

DESTEĞİMİZ DEVAM EDİYOR

 

Bandırma’nın Ergili mahallesi yakınında bulunan Daskyleion Antik Kentte kazı çalışmalarını sürdüren kazı ekibi, Belediye Başkanı Dursun Mirza’yı makamında ziyaret etti. Ziyarette Kazı Ekibi Başkanı Doç. Dr. Kaan İren ve Kazı Başkan Yardımcısı Doç. Dr. Sedef Çokay Kepçe yer aldı.

 

Doç. Dr. Kaan İren ziyaretle ilgili yaptığı açıklamada, Daskyleion Antik Kentinde kazı çalışmalarının bu yıl 30. Yılına girdiğini belirterek bu konuyla ilgili Belediye Başkanı Dursun Mirza’ya nezaket ve destek istemek amacıyla ziyaret gerçekleştirdiklerini söyledi.

 

Gerçekleştirilen ziyaretten dolayı mutluluk duyduğunu ifade eden Başkan Dursun Mirza devam eden kazı çalışmalarının önemine değinerek 29 yıllık bir sürede tarihe ışık tutacak çok sayıda eserin gün yüzüne çıkartıldığını söyledi.

 

Başkan Mirza: “Daskyleion ve bu bölgede devam eden kazı çalışmalarını tarihin gün yüzüne çıkartılması adına çok önemli buluyorum. Devam eden kazı çalışmalarıyla birlikte çok sayıda eser ortaya çıkartıldı. Ayrıca bu eserler bölgemizin turizme açılması açıdan önemli katkı sunacaktır.  Elbette Bandırma Belediyesi olarak kendi imkanlarımız dahilinde kültürel ve tarihsel miraslarımıza sahip çıkmanın önemine her zaman inanmış bir yerel yönetim olduk. İmkanlarımız ölçüsünde kazı çalışmalarına katkı sunmaya hazırız” dedi.

 
Özgeçmişi
Başkanın Mesajı
Vizyon & Misyon
 
dursun.mirza@bandirma-bld.gov.tr
DUYURULAR
İmar Plan Değişiklikleri
Tüm İmar Plan Değişiklikleri
BANDIRMA GÜNDEM GAZETESİ
BANDIRMA UYDU HARİTASI
KUŞ CENNETİ
HAVA DURUMU
BANDIRMA
ANKET


designed by