Haberler
ÇANAKKALE KÜLTÜR TURLARI YENİDEN DEVAM EDİYOR
7 Ağustos 2017

ÇANAKKALE KÜLTÜR TURLARI YENİDEN DEVAM EDİYOR

Ülkemizin tarihi kültürel ve kahramanlık destanlarıyla tanınmış ili olan Çanakkale, tarihi Gelibolu yarımadası ve şehitlikler turunun kentimizdeki vatandaşlarımız tarafından daha yakından tanınması amacıyla Belediyemiz tarafından başlatılan kültür turları her 15 günde bir devam ediyor.

Çanakkale zaferinin kazanıldığı Gelibolu yarımadasında sürdürülen kültür turları Bereketli ve Doğruca mahallesi sakinlerinden oluşan 42 kişilik gurup ile gerçekleşti.

Dünya tarihinde kahramanlık destanı olarak yerini alan Çanakkale Zaferinin yaşandığı toprakların daha yakından tanınması amacıyla gerçekleştirilen tur kapsamında tarihî topraklarımızda yaşanan kahramanlık hikâyesinin profesyonel tur rehberi aracılığı ile tura katılan vatandaşlarımızla paylaşıldığı gezide duygu dolu anlar yaşandı. Tura katılan mahalle sakinleri kendilerine bu imkanı tanıyan Belediye Başkanı Dursun Mirza'ya teşekkürlerini ilettiler.

Şuana kadar 3000’den fazla Bandırmalı kadınlarımızı Çanakkale gezisine götürdük. Öğrencilerimizi de Eskişehir, Ankara ve Anıtkabir, gezilerine götürdük. Kültür turlarımız yıl boyunca diğer mahallelerimizle devam edecektir.

 
Özgeçmişi
Başkanın Mesajı
Vizyon & Misyon
 
dursun.mirza@bandirma-bld.gov.tr
DUYURULAR
İmar Plan Değişiklikleri
Tüm İmar Plan Değişiklikleri
BANDIRMA GÜNDEM GAZETESİ
BANDIRMA UYDU HARİTASI
KUŞ CENNETİ
HAVA DURUMU
BANDIRMA
ANKET


designed by